Menu


wrzesień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

UWAGA! Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Z wizytą w Rumunii

W dniach od 24 do 30 maja 2015 roku uczennice i nauczyciele naszej szkoły odwiedzili szkołę partnerską w Odobesti w południowo-wschodnim regionie Rumunii, w ramach projektu:„Be a European School Teacher”. Wizyta poświęcona była podsumowaniu najlepszych metod nauczania i wyborze tych najlepszych.

Czytaj więcej: Z wizytą w Rumunii

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

W piątek 26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Gimnazjum z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy otrzymali świadectwa szkolne i rozpoczęli upragniony wakacyjny odpoczynek.

 

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Wizyta partnerów projektu "Be a European School Teacher"

222Dnia 4 maja 2015 r. w ramach realizacji programu Erasmus + naszą szkołę odwiedzili goście z Turcji, Rumunii i Włoch. W działania tego projektu zostali zaangażowani uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Stowarzyszenia „Edukacja Młodzież” wraz z koordynatorem projektu - Anną Nowicką i nauczycielem języka angielskiego - Martą Trzaską.

Czytaj więcej: Wizyta partnerów projektu "Be a European School Teacher"

"KU PRZESTRODZE"

http://www.ckiw-pleszew.ohp.pl/akt/akt400-03.jpg22 maja 2015r. w naszej szkole gościła młodzież z Gimnazjum Nr 1 w Pleszewie, która przedstawiła montaż słowno – muzyczny pod tytułem „Ku przestrodze”.

Czytaj więcej: "KU PRZESTRODZE"

Powiatowy Dzień Zdrowia

7Dnia 28 kwietnia 2015 r. w sali sportowej Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie odbył się Powiatowy Dzień Zdrowia. Głównymi  organizatorami były Starostwo Powiatowe w Pleszewie i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Czytaj więcej: Powiatowy Dzień Zdrowia

Śniadanie Wielkanocne

3Dnia 31 marca w naszej szkole odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne z udziałem dyrekcji, nauczycieli, wszystkich pracowników Centrum oraz młodzieży.

Czytaj więcej: Śniadanie Wielkanocne

Profilaktytka raka piersi

111Dnia 19 marca 2015r. gościliśmy w naszej szkole Panią Agnieszkę Jędrzejczak - kierownika Pracowni Epidemiologii w Poznaniu i Pana dr Piotra Łaski z Wielkopolskiego Centrum Onkologii, którzy wygłosili wykład na temat prewencji pierwotnej a następnie przeprowadzili warsztaty z samobadania piersi na fantomie.

Czytaj więcej: Profilaktytka raka piersi

Projekt "Gastronomia i Hotelarstwo - Aktywność na Rynku Pracy"

33W lutym odbył się wyjazd nauczycieli Stowarzyszenia „Edukacja Młodzież” do Spoleto w ramach projektu "Gastronomia i Hotelarstwo - Aktywność na Rynku Pracy", finansowanego ze środków Programu Erasmus+. Głównym założeniem projektu jest kształcenie i podnoszenie umiejętności nauczycieli, tak aby uczniowie byli potem jak najlepiej przygotowani do wejścia na europejski rynek pracy.

Czytaj więcej: Projekt "Gastronomia i Hotelarstwo - Aktywność na Rynku Pracy"

Wizyta w Turcji

W lutym, w pięknym mieście Antalya w Turcji, odbyła się wizyta, w której wzięli udział koordynatorzy i nauczyciele szkół partnerskich z Turcji, Rumunii, Włoch i Polski. Głównym celem spotkania było ustalenie harmonogramu i zadań naszego nowego projektu „Best”.

Czytaj więcej: Wizyta w Turcji

PODSUMOWANIE REALIZACJI PROJEKTU "GASTRONOMIA I HOTELARSTWO - AKTYWNOŚĆ NA RYNKU PRACY"

Stowarzyszenie "Edukacja-Młodzież" jest realizatorem projektu pt. "Gastronomia i Hotelarstwo- Aktywność na Rynku Pracy-BIS". W ramach zadania odbyły sie 13 - tygodniowe staże zagraniczne dla 35 uczestników - osób, zarejestrowanych jako bezrobotne w PUP Pleszew, Ostrów Wielkopolski, Jarocin i Krotoszyn i od dłuższego czasu poszukujących zatrudnienia w sektorze usług gastronomicznych i hotelarskich.

Czytaj więcej: PODSUMOWANIE REALIZACJI PROJEKTU "GASTRONOMIA I HOTELARSTWO - AKTYWNOŚĆ NA RYNKU PRACY"

Pieczenie rogalików i wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie

Dnia 20 stycznia 2015r uczniowie naszej szkoły udali się z życzeniami do Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie. Z okazji Dnia Babci i Dziadka, dzieci z Zespołu Szkół nr 2 w Pleszewie, przygotowały program artystyczny a następnie uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej Stowarzyszenia „Edukacja Młodzież” poczęstowały pensjonariuszy własnoręcznie upieczonymi rogalikami.

Czytaj więcej: Pieczenie rogalików i wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie

Akcja antynikotynowa

Dnia 16 stycznia wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli dokonać oceny narażenia swego organizmu na dym tytonoiwy. Badanie zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu przeprowadzały panie ze Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Pleszewie. Uświadamiały one również naszym uczniom jaki wpływ na organizm ma palenie i doradzały jak rzucić ten nałóg.

Czytaj więcej: Akcja antynikotynowa

Spotkanie Wigilijne

Tuż przed Świętami, w czwartkowy wieczór odbyło się w restauracji „Kasyno” tradycyjne Spotkanie Wigilijne. Przy specjalnie przygotowanym na tą okazję stole, na którym znalazły się tradycyjne potrawy świąteczne, zasiadła dyrekcja, młodzież, nauczyciele, wychowawcy, instruktorzy oraz zaproszeni goście.

Czytaj więcej: Spotkanie Wigilijne

Wizyta przedszkolaków

Dnia 2 grudnia 2014 r. odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Pleszewie. Każde miejsce, w którym się pojawili budziło u nich spore zainteresowanie. Swoją wizytę przedszkolaki rozpoczęły w budynku szkoły.

Czytaj więcej: Wizyta przedszkolaków

Wizyta partnerów Comeniusa w naszej szkole.

6Od dnia 20 listopada gościli u nas nauczyciele i uczniowie z przyjacielskich szkół, z którymi współpracujemy w ramach programu Comenius. Przyjechali partnerzy z Chorwacji, Łotwy, Słowenii, Włoch i Turcji.

Czytaj więcej: Wizyta partnerów Comeniusa w naszej szkole.

Copyright