Menu


sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

UWAGA! Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

„Profilaktyka FASD – wczesna edukacja, późniejsze efekty”

W dniu 29 listopada 2016 r. młodzież Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie uczestniczyła w zajęciach warsztatowych „Profilaktyka FASD – wczesna edukacja, późniejsze efekty” realizowanych przez Wielkopolską Fundację ETOH z Poznania.

Celem zajęć jest przekazanie wiedzy o działaniu alkoholu na organizm człowieka, a szczególnie kobiet w ciąży, oraz przekazanie wiedzy o konsekwencjach spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży – FAS i FASD.
Podczas trzygodzinnych warsztatów uczniowie mają możliwość nauki przeliczania zawartości alkoholu, a także czasu potrzebnego do metabolizowania alkoholu za pomocą liczydełka alkoholowego, zapoznania się z filmem „Wieczne dziecko”, a także uzyskania informacji o trudnościach rozwojowych i wychowawczych dzieci z FASD oraz znaczącej roli mężczyzny (męża, partnera) w okresie ciąży kobiety.
Zajęcia prowadzone są przez specjalistów w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych dr Teresę Kobrzyńską – eksperta Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie, edukatora PARPA w zakresie FAS, Dyrektora Centrum Edukacji i Profilaktyki Problemów Uzależnień, oraz dr Katarzynę Właśniak – psychologa, wykładowcę Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przedmiotów dotyczących problematyki alkoholowych.

Copyright