Menu


styczeń 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

UWAGA! Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Spotkanie z podróżnikiem Mariuszem Kurcem

Znalezione obrazy dla zapytania mariusz kurc30 listopada 2016 r. w naszej szkole,  w ramach programu profilaktyki i uzależnień odbyło się spotkanie z podróżnikiem - panem Mariuszem Kurcem. Uczestniczyli w nim uczniowie Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Stowarzyszenia "Edukacja Młodzież”.

Podróżnik w ciekawy sposób opowiadał o swoich przeżyciach, o problemach swojej rodziny, wyświetlał filmy o charakterze biograficznym i podróżniczym po Afryce, Azji i Europie, a także dzielił się swoimi doświadczeniami z tych wyjazdów.
Pan Mariusz Kurc wychowywał się w rodzinie alkoholików, ale sam nie pije alkoholu. Jego ucieczką od problemów i sposobem na życie stały się podróże. Pan Mariusz podróżuje autostopem i zabiera ze sobą mały plecak, najpotrzebniejsze rzeczy i kamerę, dzięki której dokumentuje swoje wyprawy.Filmuje ludzi i ich życie codzienne oraz sytuacje jakie tworzą. Po powrocie przedstawia swoje filmy w szkołach, zakładach karnych i zakładach poprawczych.
Podróżnik wybrał w ten sposób drogę trzeźwości i zdrowego stylu życia. Zachęcał młodzież o dbanie o swoje zdrowie. Przestrzegał przed szukaniem rozwiązań przy pomocy alkoholu i narkotyków. Podkreślał, że żadna sytuacja życiowa nie powinna skłonić młodego człowieka do sięgania po używki. Pan Mariusz Kurc pokazał, że nie ma sytuacji bez wyjścia, ważna jest pasja i nasze zaangażowanie w poprawę własnego życia, by było wartościowe i ciekawe.
Autor: Marta Trzaska

Copyright