Menu


wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

UWAGA! Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Uwaga
  • JW_SIG_PRG

,,GÓRA GROSZA’’ w naszej szkole

Znalezione obrazy dla zapytania góra grosza 2016Dnia 5 grudnia 2016r. rozpoczęliśmy w naszej szkole wielką zbiórkę ,,grosików” na rzecz dzieci z domów dziecka. Na terenie szkoły zostały rozwieszone plakaty informujące o akcji i celach zbiórki. Przez kilka dni uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zbierali grosze.

Akcja "Góra Grosza" rozpoczęła się w 2000r. Jej głównym organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom, a patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Celem akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Ważnym celem akcji jest uświadomienie młodzieży, że nawet najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stanowić ogromny fundusz, dzięki któremu zostanie udzielona istotna pomoc wielu dzieciom.Tradycją w naszej szkole stało się już, że w grudniu, uczniowie przynoszą drobne monety groszowe.O sumie, którą zebraliśmy poinformujemy wkrótce!
Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za poparcie akcji. Po raz kolejny pokazaliście, że możemy na was liczyć, że jesteście wrażliwi na krzywdę innych. Jesteście wspaniali!

{gallery}gora{/gallery}

Copyright