Menu


styczeń 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

UWAGA! Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Na staż z Turcji do Pleszewa

Zdjęcie użytkownika Stowarzyszenie Edukacja Młodzież w Pleszewie.Czteroosobowa grupa uczniów z Turcji odbyła staż gastronomiczny w ramach projektu "Europejska standaryzacja aktywności oraz zatrudnienia dobrze wyszkolonego personelu".Inicjatorem szkolenia tureckiej młodzieży ze szoły Fethi Yilmaz Sezer była Zasadnicza Szkoła Zawodowa Stowarzyszenia "Edukacja-Młodzież".Projekt był możliwy do zrealizowania dzięki programowi "Erasmus+".


Uczniowie z Turcji przyjechali do Pleszewa na zaproszenie Stowarzyszenia "Edukacja-Młodzież " po to, aby poznać tajniki polskiej kuchni.
-Wiedzę zdobywali m.in. w restauracji "Kasyno" należącej do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP oraz w Zajeździe "Lotos". Dzięki temu poznali sposoby przygotowywania tradycyjnych  dań. Nauczyli się m.in. jak przyrządzić schabowego, bigos czy golonkę.W  trakcie dwutygodniowego pobytu mieli też okazję zwiedzić nasz region, ale nie  tylko. W wolnym czasie odwiedzili Gołuchów, Dobrzycę i Witaszyce. Zawitali  również na wycieczkę do Wrocławia. - wyjaśnia Marta Trzaska, opiekun  stażystów. Po ukończeniu stażu podopieczni z Turcji otrzymali certyfikat "Europass  Mobilność". - To dokument, który zawiera informacje na temat wiedzy i kwalifikacji  nabytych w innym kraju europejskim. Czyli prościej mówiąc- jest to  potwierdzenie ich kompetencji, które po skończeniu szkoły ułatwią im  znalezienie pracy.My ze swojej strony zapewniliśmy tureckiej młodzieży odpowiednie warunki do przeprowadzonej praktyki zawodowej. Zobowiązaliśmy się też do wypełnienia im czasu wolnego w taki sposób, aby mogli jak najlepiej poznać nie tylko polską kuchnię, ale i też polską kulturę." - dodaje Izabela  Werner, dyrektor ZSZ Stowarzyszenia "Edukacja-Młodzież".
Projekt był finansowany ze środków europejskiego programu "Erasmus +".

Autor: Magdalena Wojciechowska

Copyright